Z życia naszej szkoły

[2005/2006] [2006/2007] [2007/2008] [2008/2009] [2009/2010] [2010/2011] [2011/2012]


Zakończenie roku szkolnego 2012/2013

Koniec roku szkolnego.... to taki dzień, w którym nie wiemy, czy się cieszyć, czy smucić. Cieszymy się, bo właśnie zaczynają się wakacje! Zasłużyliśmy na nie ciężką pracą przez cały rok szkolny. Mamy już świadectwa, podręczniki i zeszyty zakopaliśmy głęboko w najciemniejszych kątach, a przed nami całe dwa miesiące laby!
No to skąd smutek w takim dniu? Ponieważ żegnamy dzisiaj naszych najstarszych kolegów i koleżanki z klasy III gimnazjum. Byli z nami wiele wiele lat, a teraz po raz ostatni przyszli, by się z nami pożegnać i rozpocząć nową drogę w życiu. Marysiu, Magdo, Jarku, Konradzie, Kamilu, Przemku, Mariuszu, Kamilu, Szymku, Januszu obiecujemy: bedziemy o Was pamiętać! Życzymy Wam szczęścia i sukcesów w nowych szkołach i w dorosłym życiu. I Wy też wspominajcie tylko najpiękniejsze chwile, spędzone w naszej szkole.

bal


Dzień Dziecka, Dzień Matki, Dzień Ojca, dzień radości i zabawy!
- słowem: Piknik Rodzinny 2013!

Nasz tegoroczny piknik pod hasłem "4 Żywioły" był wspaniałym uwieńczeniem naszej całorocznej pracy. W tym roku wszystko nam dopisało: piękna pogoda, wspaniała atmosfera, wyśmienite humory, mnóstwo atrakcji, mili goście: nasi przyszli i byli uczniowie. To wszystko spowodowało, że od rana była po prostu super! Wszystko to dzięki świetnym pomysłom naszego samorządu i opiekunek: p. Sławki Błaszcz-Drużkowskiej, p. Iwonki Leraczyk i p. Moniki Zaremby. Przygotowali dla nas moc atrakcji: zabawy z bańkami mydlanymi, konkursy, rozgrywki sportowe. Wydarzeniem dnia był konkurs i pokaz latawców, które przygotowaliśmy w domu. Pierwsze miejsce zajęli: Kamil Moszyński Damian Semla, Magda Midor – gratulujemy!
Mimo upalnej pogody nie zrezygnowaliśmy nawet z ogniska, bo to już tradycja naszego corocznego pikniku.

Działo się naprawdę duuużo, zobaczcie galerię zdjęć z tej wspaniałej imprezy.

bal


Gratulujemy!!!

Możemy być dumni z naszych koleżanek: Marysi Rojczyk, Pauliny Olszewskiej, Agnieszki Janosz i Weroniki Druzgały. Dzięki nim nasza szkoła zajęła I miejsce w XXI Ogólnopolskim Konkursie Znajomości Języka Polskiego, który odbył się w Katowicach 12-13 czerwca. Weronika i Agnieszka zajęły również indywidualnie I miejsce.

Gratulujemy naszym koleżankom i ich opiekunkom: p. Ewie Wresiło i. Agacie Klimkowskiej, bo ten sukces to efekt ich wspólnej ciężkiej pracy.


Wycieczka szkolna

W dniach od 4 do 7 czerwca byliśmy na 4 – dniowej wycieczce w Bydgoszczy, Toruniu, Biskupinie i Gnieźnie.
Pierwszym miastem, które zwiedziliśmy był piękny, zabytkowy Toruń. Widzieliśmy Krzywą Wieżę, Ratusz, pomnik Mikołaja Kopernika. Zwiedziliśmy Dom Kopernika,w którym znajduje się wiele pamiątek po wielkim astronomie. Na Starym Mieście widzieliśmy pomnik psa Filutka, przy którym chętnie robiliśmy sobie zdjęcia. Każdy z nas kupił słynne toruńskie pierniki. Spacer po Toruniu zakończyliśmy przy ruinach zamku krzyżackiego.
W drugim dniu zwiedzaliśmy Bydgoszcz. Przechodząc przez most podziwialiśmy rzeźbę, zawieszoną na linie nad rzeką Brdą. Na Starym Rynku widzieliśmy Pomnik Walki i Męczeństwa, XIX- wieczne kamieniczki, okno w kamienicy nr 15, przez które codziennie wita wszystkich Pan Twardowski. Następnie przewodnik zaprowadził nas na wyspę Młyńską. Tam podziwialiśmy Wenecję Bydgoską – piękne Kamieniczki nad rzeką, tzw. „Kładkę Miłości” i inne mostki.Dużą atrakcją był rejs Tramwajem Wodnym po rzece Brdzie. Po południu zwiedziliśmy Muzeum Mydła i Historii Brudu, dowiedzieliśmy się jak dawniej ludzie myli się, jak prali ubrania i dbali o higienę. Na bardzo ciekawych warsztatach każdy z nas własnoręcznie wykonał mydełko, które potem dostał na pamiątkę. Dzień zakończył się zabawami na terenie ośrodka oraz meczem piłkarskim pomiędzy drużyną z Bydgoszczy i Bielska – Białej.
Trzeci dzień rozpoczęliśmy krótką podróżą do Żnina. Stamtąd kolejką wąskotorową pojechaliśmy do Biskupina – osady sprzed 2700 lat. Po południu pojechaliśmy do Gniezna. Tam zwiedziliśmy Katedrę Gnieźnieńską, historyczne drzwi gnieźnieńskie oraz Muzeum Początków Państwa Polskiego.
Czwarty, ostatni dzień naszej wycieczki spędziliśmy na terenie ośrodka. Zostaliśmy zaproszeni na piknik i tam braliśmy udział w konkurencjach sportowych, w meczu siatkówki, oglądaliśmy występy artystyczne a nawet podziwialiśmy zwierzątka w mini- zoo: lamę, świnki, pieski.

bal


"O Uśmiech Dziecka"

W towarzystwie Bolka i Lolka oraz Reksia odbył się 5-ego czerwca festyn z udziałem prawie tysiąca dzieci – byliśmy wśród nich i my. Podczas kilkugodzinnej zabawy braliśmy udział w ponad 20 różnych konkurencjach rekreacyjnych, m.in. zabawach z piłką, zawodach siłaczy, łapaniu „byka" na lasso, łowieniu rybek czy przejściu przez labirynt.
Otrzymaliśmy medale, a za udział w każdej zabawie - drobne upominki. Dla każdego był posiłek oraz słodka niespodzianka. Atrakcją festynu były pokazy strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej oraz młodych sportowców z sekcji judo.
To jeden z największych festynów organizowanych w Bielsku-Białej, a my już od wielu lat jesteśmy jego gośćmi. Szkoda tylko, że pogoda tym razem nie dopisała.

bal


Festiwale....festiwale...

Zbliża się lato a wraz z nim zbliża się czas koncertów i festiwali. Nie chcemy zostawać w tyle, więc robimy pierwszy duży krok w tę stronę, to znaczy w stronę muzykowania: pani Asia Skowron - nasza pani od migania (tzn. od języka migowego) zachęciła nas i zorganizowała nam, wraz z panią Ewą Wresiło I. Festiwal Piosenki Migowej. Jeśli myślicie, że nie potrafimy śpiewać - zajrzyjcie do naszej fotogalerii, to się przekonacie! - na razie są tam tylko zdjęcia, ale być może już za rok zobaczycie relację z tego wydarzenia. Kto wie, może nawet w telewizji....
Tymczasem "pierwsze koty za płoty". Sami się nie spodziewaliśmy, że będzie tak wesoło, tak fajnie!
Chętnych do migowego muzykowania było wielu i każdy z wykonawców dał z siebie wszystko, aby wypaść jak najlepiej.
Gratulujemy naszym kolegom i koleżankom, którzy tak pięknie zaprezentowali się na naszej muzycznej scenie.
Okazuje się, że nie tylko słowa, ale i gesty - nasz migowy język - potrafią "brzmieć" pięknie.

bal


Kolejna AKCJA MAKULATURA

makulaturaTym razem zebraliśmy 566 kg! Wciąż staramy się zbierać jak najwięcej makulatury, przyczyniając się w ten sposób do ochrony środowiska. Najwięcej makulatury zebrała tym razem Patrycja Pietyra z klasy VI – aż 115,5 kg!!!! Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli naszą akcję i przynieśli małe i duże paczki. Każda ilość oddanej makulatury pomoże dbać o środowisko.



Turniej piłki nożnej

13.03.2013 drużyna naszej szkoły w składzie: Sebastian Handerek, Kamil Cendry, Kamil Weissensteiner, Damian Semla, Konrad Kopeć, Arkadiusz Owczarz, Ewa Liścioch i Jarosław Zbijowski, wzięli udział w XII Halowym Turnieju Piłki Nożnej organizowanym przez Zespół Szkół im. K. I. Gałczyńskiego w Bielsku-Białej.

Rozegraliśmy dwa mecze z drużynami z Czechowic-Dziedzic i Oświęcimia.
Z Czechowicami przegraliśmy 1:0 a z drużyna z Oświęcimia 3:2. Gole dla nas zdobyli Kamil Cendry i Sebastian Handerek. Sebastian został wybrany najbardziej walecznym zawodnikiem turnieju.

bal


Na lodowisku

Wszyscy uczniowie gimnazjum, w lutym, przed feriami wraz z panią Danutą Uniwersał, panią Ewą Wresiło i panem Jackiem Jakubcem byli na prawdziwym, choć sztucznym lodowisku pod Dębowcem. Jeździło się wyśmienicie, choć czasami trzeba było wstawać z tafli lodowiska z niewielkimi stłuczeniami. Zamierzamy podczas ferii kontynuować ten sposób spędzania wolnego czasu.

bal


Bal karnawałowy

To jeszcze nie koniec karnawału, ale nasz szkolny bal karnawałowy przeszedł już, niestety, do historii. W tym roku bawiliśmy się w Krainie Bajek – przebrani w kolorowe, bajkowe postacie. Jak zwykle najważniejszym momentem była prezentacja strojów i wybór Króla i Królowej balu. W tym roku zostali nimi: Artur Zawada z klasy I i Weronika Krajewska z klasy IV. Zobaczcie, jak fajnie wyglądali. Szkoda, że mogliśmy wybrać tylko jedną parę, bo w tym roku na ten tytuł zasłużyli chyba wszyscy.
Po południu na dyskotece dla gimnazjalistów nie było już tak bajkowo, bo nikt się przecież nie przebierał(!) ale i nasi starsi koledzy wyśmienicie się bawili, do czego na pewno przyczyniła się obecność prawdziwej pani animatorki zabaw.

bal



Wigilia

Nasze tegoroczne spotkanie wigilijne rozpoczęło się od Jasełek, które w tym razem przygotowali i przedstawili nasi najmłodsi koledzy z klas: I, II i IV. W piękny sposób wprowadzili nas w atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.
Potem były życzenia i wspólne dzielenie się opłatkiem oraz – jak co roku – suto zastawiony świątecznymi przysmakami stół.

wigilia



Andrzejki

To były, po raz pierwszy, Andrzejki w kolorach tęczy.
Pięknie i kolorowo przystrojona sala, kolorowe Wrożki, kolorowi chłopcy i dziewczynki!
Bawiliśmy się super! Najpierw młodsi uczniowie z podstawówki mieli okazję wywróżyć sobie przyszłość i wesoło się pobawić, a po południu na andrzejkowej dyskotece bawili się starsi koledzy i koleżanki z gimnazjum i ich zaproszeni goście – nasi absolwenci.

Szkoda, że nasza szkoła, a przynajmniej sala gimnastyczna na co dzień nie wygladają tak kolorowo. Moze chętniej chodzilibyśmy do szkoły ? ;-)

andrzejki


Cała polska czyta dzieciom

"Cała polska czyta dzieciom". Cała, więc my również bierzemy udział w tej akcji. Z tej okazji zostaliśmy zaproszeni prze Bielską Książnicę na spotkanie, w czasie którego zaprezentowaliśmy nasze umiejętności aktorskie. Gratulacje dla naszej szkolnej Gromady Zuchowej!
Zaprezentowali się świetnie w przedstawieniu pt. "Kuchareczki". Gratulujemy również naszym kolegom Arkowi Owczarzowi i Michałowi Lubińskiemu, którzy wyróżnieni zostali w konkursie plastycznym "Inny nie znaczy gorszy. Jesteśmy w Unii Europejskiej"


Zbieramy makulaturę

Ta akcja przerosła nasze oczekiwania! Po raz pierwszy ogłosiliśmy w szkole zbiórkę makulatury i zebraliśmy..... prawie tonę papieru!!! To wszystko dzięki naszym wspólnym wysiłkom, pomocy naszych rodziców oraz dzięki porządkom w szkolnych zakamarkach. Dziękujemy wszystkim, którzy nam pomagali.
Zebrane pieniądze przeznaczymy na nasze najważniejsze szkolne potrzeby.

makulatura


Święto Niepodległości

W tym roku tą ważną dla Polaków rocznicę uczciliśmy grą tematyczną, która była dla nas podróżą w przeszłość ale też świetną zabawą.
Musieliśmy zmierzyć się z pięcioma zadaniami, związanymi z historią naszego kraju, dzięki którym zdobyliśmy nową wiedzę na temat rozbiorów Polski i odzyskania niepodległości. Najfajniejszym punktem było spotkanie z ... Marszałkiem Józefem Piłsudskim. :)

11_listopad


Koło Przyrodniczo-Ekologiczne

Październik w naszej szkole jest już tradycyjnie nazwany "miesiącem dobroci dla zwierząt".
W tym czasie organizujemy zbiórkę karmy, misek, kocyków i zabawek dla zwierząt w bielskim schronisku przy ul. Reksia. Oprócz zbierania karmy, na zajęciach koła poznajemy prawa zwierząt oraz obowiązki wobec nich. Mówimy o zwierzętach domowych, hodowlanych oraz tych, które żyją na wolności.
23 października zapoznaliśmy się z zasadami działania Stowarzyszenia Humanitarno-Ekologicznego "Dla Braci Mniejszych". Poznaliśmy nową ideę niesienia pomocy zwięrzętom - zakładanie tzw. "domów tymaczasowych" dla nieszczęśliwych zwierząt, wyrzuconych przez właścicieli na bruk, zwierząt, które uległy wypadkom drogowym. Przypomnielismy sobie, jak nalezy odpowiednio opiekować się naszymi psami i kotami.
Bardzo podobało nam się spotkanie z paniami ze Stowarzyszenia.

reksio

30 października odwiedziliśmy bielskie Schronisko dla Zwierząt. Oddaliśmy zebraną karmę. Otrzymaliśmy od Pani Kierownik podziękowanie za przeprowadzenie naszej akcji. Najważniejsze jednak jest to, że mogliśmy pomóc zwierzętom.


Święto Komisji Edukacji Narodowej

ken

Dzień Edukacji Narodowej popularnie zwany Dniem Nauczyciela jest polskim świętem państwowym oświaty i szkolnictwa wyższego. Święto to upamiętnia powstanie Komisji Edukacji Narodowej, która była pierwszym ministerstwem oświaty publicznej w Polsce. Komisja ta została powołana z inicjatywy króla polskiego Stanisława Augusta Poniatowskiego na mocy uchwały Sejmu Rozbiorowego z dnia 14 października 1773 r.

Tradycyjnie w ramach podziękowania nauczycielom za ich trud włożony w edukację i wychowanie oraz pracownikom szkoły, nasi uczniowie składali podziękowania i życzenia.


Mamy nowy Samorząd Szkolny

samorzad_szkolny

Wybory Samorządu Szkolnego ZSDDN na rok szkolny 2012/2013 odbyły się 28 września. Na kandydatów głosowali wszyscy uczniowie.
Spośród startujących w wyborach najwięcej głosów otrzymała Agnieszka Janosz i została wybrana przewodniczącą Samorządu. Pozostali członokwie to:
zastępca - Magda Gluza
sekretarz - Ewa Liścioch
skarbnik - Arkadiusz Owczarz
obserwatorzy: Patrycja Pietyra, Szymon Sapeta, Paulina Olszewska.
W pracy Samorzadowi pomagają: pani wiesława Błaszcz-Drużkowska, pani Iwona Leraczyk, pani Kinga Tomasik i pani Monika Zaremba.


Sprzątanie świata

sprzatanie

17.09.2012 wzięliśmy udział w ogólnopolskiej akcji "Sprzątanie świata". W tym roku porzadkowaliśmy teren wokół szkoły - ulicę Kamienicką. Zebraliśmy kilkanaście worków śmieci.


Startujemy!

start

Po dwumiesięcznej przerwie, 3 września wróciliśmy do szkoły. Wypoczęci, weseli i pełni zapału do nauki. Pani dyrektor w imieniu swoim i wszystkich nauczycieli przywitała nas serdecznie. Życzyła wytrwałości w nauce i sił do pracy na cały nadchodzący rok szkolny.

Powitaliśmy też w murach naszej szkoły naszych najmłodszych kolegów i koleżanki pierwszoklasistów: Weronikę, Pawła i Artura wraz z ich wychowawczynią: Moniką Guzdek-Klaczak. Zgodnie z tradycją naszej szkoły zostali pasowani na uczniów i po raz pierwszy zaznaczyli swoją obecność w szkolnej kronice.

Pierwszoklasistom życzymy samych sukcesów!