Jasełka

19 grudnia 2019r. w naszej szkole tradycyjnie zorganizowane zostało szkolne przedstawienie jasełkowe z udziałem najmłodszych uczniów z klas 1,2 i 3 oraz wspólne spotkanie wigilijne. Przedstawienie przygotowała i reżyserowała koleżanka Ola Wojdylak przy nieocenionej pomocy pani Ewy Mazur oraz siostry Bernadki Owsianki SDS. Niezastąpione okazały się także nasze Panie pomoce nauczyciela Pani Czesia Kajzer i Monika Kopińska.
Tekst przedstawienia został zaczerpnięty z nieprzebranych zasobów Internetu i dostosowany co do treści oraz formy do możliwości naszych małych aktorów.
Na scenie wystąpili Trzej Królowie, Maryja, Józef, dzielna dziewczynka o wielkim sercu imieniem Ewa, Dziewczynka, która była biedna, Chłopiec ze złamaną nogą i Staruszek. Wszystkie dzieci pięknie nauczyły się swoich ról i pomimo tremy dały z siebie dosłownie wszystko, wystąpiły pięknie i z wielką swobodą recytując zapamiętany tekst.
Na widowni oprócz wszystkich uczniów naszej szkoły, obecni byli także Pani Dyrektor, Rodzice uczniów, Nauczyciele i Pracownicy. Gościem honorowym była nasza Pani Inspektor Miejskiego Zarządu Oświaty w Bielsku – Białej Elżbieta Milewska. Na koniec wystąpili także uczniowie kl. 5 i 6 ns pod kierunkiem naszej Pani od j. angielskiego Moniki Zaremby, zaśpiewali kolędę w j. angielskim „Mario czy już wiesz?” (Mary Did You Know?)
Po gromkich brawach przyszedł czas na życzenia świąteczne, które złożyła wszystkim zebranym Pani Dyrektor Daria Biernat-Cudak a następnie złożyliśmy sobie nawzajem życzenia dzieląc się opłatkiem i częstując wszelkimi słodkościami, owocami i ciastami przygotowanymi przez nasze Mamy i Babcie. Było bardzo miło, radośnie i przede wszystkim PYSZNIE!!!