Lekcja nr 3 w ramach akcji CRL „Dzieci uczą rodziców”

9 stycznia 2020r. w klasach 1,2 i 3 odbyła się już trzecia z kolei lekcja w ramach akcji Centrum Rozwoju Lokalnego „Dzieci uczą rodziców”. Tematem lekcji były „Bezpieczne ferie”.
Uczniowie przypomnieli sobie zasady bezpiecznego zachowania się podczas uprawiania sportów zimowych, dbania o zdrowie i życie własne oraz innych osób, unikania niebezpieczeństw podczas zabawy na lodzie, właściwego poruszania się po ulicy, ostrożności w kontaktach z osobami nieznajomymi.
Oglądnęliśmy także krótki filmik pt. „Bezpieczeństwo na lodzie - zasady, które ratują życie.”
Na podsumowanie każdy wykonał przygotowane zadanie dobierankę obrazkowo – zdaniową tzw. Dziewiątkę bezpieczeństwa oraz otrzymał zadanie do wykonania z rodzicami w domu.
Ferie zimowe już za pasem, policzyliśmy, że będą trwały 16 dni!!!.
Uczniom, rodzicom, nauczycielom i wszystkim udającym się na zimowy wypoczynek życzymy mile spędzonego czasu i bezpiecznego powrotu do domu i do szkoły.