Akcja "Czad i ogień – obudź czujność"

Nasza szkoła w listopadzie br. przystąpiła do Kampanii Społecznej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji pt. „Czad i ogień – obudź czujność”. Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej przygotowała obszerny materiał promocyjny na ten temat https://www.straz.gov.pl/porady/bezpieczenstwo_pozarowe_w_domu oraz zorganizowała spotkania z przedstawicielami szkół i przedszkoli w całej Polsce. W jednym z takich spotkań uczestniczyła nasza koleżanka p. Aleksandra Wojdylak, która jest koordynatorem tej akcji w naszej szkole.
W dniu 29.11.2019r. przeprowadziła spotkanie z rodzicami naszych uczniów
oraz nauczycielami naszej szkoły, na którym przedstawiła ww materiał oraz zapoznała wszystkich
z krótkimi filmikami ilustrującymi zagrożenia jakie niesie ze sobą nieprzestrzeganie podstawowych zasad zapobiegania pożarom oraz zatruciom tlenkiem węgla.
Zebrani otrzymali broszury zawierające m.in. wskazówki jak zachować się w razie zauważenia pożaru, pożaru w domu, w sąsiednim mieszkaniu, co robić, kiedy zapali się olej w kuchni, kiedy płonie urządzenie elektryczne lub ubranie na nas samych lub innej osobie, jakie są zasady dobrej ewakuacji a także dlaczego warto stosować czujniki czadu, dymu czy gazu oraz jak ważne jest dokonywanie okresowych przeglądów instalacji domowych.
Nasi uczniowie będą uczestniczyć w cyklu zaplanowanych spotkań, które poprowadzi
p. Wojdylak z wykorzystaniem kart pracy oraz filmów edukacyjnych dla dzieci udostępnionych
na stronie Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej dostosowanych także do odbioru przez dzieci niesłyszące.